Forum o grach: gry, dyskusje, rozrywka
http://gramplay.pl/

Gra planszowa musi edukować?
http://gramplay.pl/viewtopic.php?f=17&t=53
Page 1 of 1

Author:  Diablo [ Fri Mar 15, 2013 9:58 am ]
Post subject:  Gra planszowa musi edukować?

Patrząc po ofertach sklepów można stwierdzić, że gry planszowe nie są jeszcze tak całkiem na wymarciu. Jest tylko jedna prawidłowość, która rzuciła mi się w oczy. Producenci chyba uparli się, że jak już dzieciak sięga po grę planszową, to koniecznie musi się czegoś nauczyć.
Myślicie, że to dobrze, czy nie do końca? Może znacie jakieś fajne gry planszowe które czegoś uczą i możecie je polecić?

Author:  kalambura [ Mon May 20, 2013 3:09 pm ]
Post subject:  Re: Gra planszowa musi edukować?

Eee bez przesady - nie wychodzę z założenia, że każde podjęte przez dziecko działanie w postaci zabawy koniecznie musi być edukacyjne. W końcu gry są po to, żeby bawiły, a uczyć mogą ewentualnie przy okazji i niech tak zostanie

Author:  bob85 [ Tue May 21, 2013 11:10 pm ]
Post subject:  Re: Gra planszowa musi edukować?

No ale fakt, że teraz moda na zabawki edukacyjne, jakby sama zabawa była już zła.
A jak pamiętam ze swojego dzieciństwa, to planszówki były po to, żeby rzucać kostką i wygrywać, dzięki przypadkowemu szczęściu, a nie przy pomocy wiedzy. Trzeba też mieć czystą rozrywkę, a nie tylko naukę - jak nie wprost, to przemycaną poprzez gry i zabawki edukacyjne.

Author:  madame [ Fri May 31, 2013 7:18 pm ]
Post subject:  Re: Gra planszowa musi edukować?

Jeśli gra sama w sobie jest fajna, to w tym, że ma jednocześnie walory edukacyjne nie ma nic złego. Problem zaczyna się, gdy producent chce uczyć na siłę, zmniejszając tym samym przyjemność, która płynie z gry.

Author:  Bart20 [ Sun Sep 15, 2013 11:50 am ]
Post subject:  Re: Gra planszowa musi edukować?

Raczej nie, to jest gra zatem ma funkcję rozrywkową - oczywiście przy okazji może nas nauczyć pewnych informacji - ale nie uważam aby były one niezbędnie konieczne do życia ;)

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/